Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bath Day

Bath Day

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Building a Building

Building a Building

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
65

65

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Polyester

Polyester

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Adventures of Huck Finn

The Adventures of Huck Finn

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Journey of Natty Gann

The Journey of Natty Gann

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Amber Alert

Amber Alert

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wicked

Wicked

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
3 Demons

3 Demons

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tadufeu

Tadufeu

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Cat Lucy

My Cat Lucy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas with the Andersons

Christmas with the Andersons

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fistful of Vengeance

Fistful of Vengeance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Vault

The Vault

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry