chasetheloser has logged 44 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Firehouse Dog

Firehouse Dog

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Underdog

Underdog

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flower

Flower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friend Request

Friend Request

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Den

The Den

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Face 2 Face

Face 2 Face

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holes

Holes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry