• Knives Out

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Been So Long

    ½

  • Her Smell

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • I Feel Pretty

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Bright

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • mother!

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Death Note

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Flower

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Face 2 Face

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Hurricane Bianca

    ★★★

  • Curmudgeons

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • The Forest

  • Friend Request

  • Room

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • The Little Prince

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • The One I Love

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Den

    ★★★

  • Magic Mike

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • 127 Hours

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★★

  • Beginners

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★½

  • Coraline

    ★★★★½

  • Hotel for Dogs

    ★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Underdog

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Firehouse Dog

    ★★★★

  • Garfield: A Tail of Two Kitties

  • Stick It

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Sky High

    ★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★★½