Sort by

chase has logged 47 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Sartana Your Angel of Death

I Am Sartana Your Angel of Death

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
India Sweets and Spices

India Sweets and Spices

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
If You Meet Sartana Pray for Your Death

If You Meet Sartana Pray for Your Death

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Source Code

Source Code

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gilda

Gilda

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jubal

Jubal

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Crimson Kimono

The Crimson Kimono

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Viewing

The Viewing

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry