Chase has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Edit this entry  
25
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
James Gandolfini: Tribute to a Friend

James Gandolfini: Tribute to a Friend

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry