• The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Fire in Paradise

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★