Sort by

char has logged 16 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
Read the review Edit this entry  
04
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry