Sort by

CharmingPotato has logged 128 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Parlor, Bedroom and Bath

Parlor, Bedroom and Bath

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yes or No

Yes or No

2010
×
Edit this entry  
26
The Untold Tales of Armistead Maupin

The Untold Tales of Armistead Maupin

2017
×
Edit this entry  
26
Set It Up

Set It Up

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
A Diva's Christmas Carol

A Diva's Christmas Carol

2000
×
Edit this entry  
25
Chicken Rice War

Chicken Rice War

2000
×
★★½
Edit this entry  
25
MAJOR!

MAJOR!

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Joyful Noise

Joyful Noise

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disobedience

Disobedience

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
18
The Hard: Bounty Hunter

The Hard: Bounty Hunter

1996
×
Edit this entry  
18
Happy Go Lovely

Happy Go Lovely

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Headshot

Headshot

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
14
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Edit this entry  
25
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Street Scene

Street Scene

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Rap

Bad Rap

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Talvar

Talvar

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Puzzle

Puzzle

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
100 Men

100 Men

2017
×
Edit this entry  
28
American Animals

American Animals

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pad Man

Pad Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Whitney

Whitney

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All the Queen's Horses

All the Queen's Horses

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry