• Gazza

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Marry Me

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★★

  • JANET JACKSON.

  • Beanie Mania

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Single All the Way

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

  • Miracle: Letters to the President

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • LuLaRich

  • Dune

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Wimbledon Kidnapping

    ★★★

  • Operation Hyacinth

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Belle

    ★★★★½

  • Petrov's Flu

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • The Beauty President

  • Nobody

    ★★★

  • Firebird

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Cousins

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★

  • Creation Stories

  • Space Sweepers

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Misha and the Wolves

  • Wendy Williams: The Movie

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Serpent

    ★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★½

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★½

  • Poppy Field

    ★★½

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • Bruised

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Duke

  • Love Fraud

  • Dọlápọ̀ Is Fine

  • Tenet

  • Class Action Park

    ★★★

  • Rūrangi

    ★★★★

  • Ahead of the Curve

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • #Alive

  • Love Me Like You Should: The Brave and Bold Sylvester

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • Kim Il Sung's Children

    ★★★½

  • My Fat Arse and I

  • Capone

    ★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • The 3rd Eye Murders

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★★

  • Quiz

  • The Clark Sisters: First Ladies of Gospel

    ★★★½

  • Crazy, Not Insane

  • Naughty Books

    ★★½