Sort by
  • Time Addicts

  • Holly

  • The Captain

  • Origin

  • Shadow of Fire

  • Priscilla

  • Evil Does Not Exist

  • Hesitation Wound

  • The Caine Mutiny Court-Martial

  • The Killer

  • The Beast

  • The Rescue

  • Aggro Dr1ft

  • An Endless Sunday

  • The Vourdalak

  • Hoard

  • Explanation for Everything

  • Ferrari

  • City of Wind

  • Upon Open Sky

  • The Order of Time

  • Oceans Are the Real Continents

  • Landrián

  • Lost Love

  • The Commander

  • The Sun Will Rise

  • Oppenheimer

  • A Brighter Tomorrow

    ★★★½

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Il Cristo in gola

  • La California

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Fortune Seller: A TV Scam

  • The Fabelmans

  • Blonde

    ★★★★

  • Trenque Lauquen

    ★★★★½

  • Call of God

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★½

  • TÁR

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★½

  • Blue Jean

    ★★½

  • Pablo From Neanderthal

  • The Last Days of Humanity

    ★★★★½

  • Stonewalling

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • LOLA

    ★★★

  • Skinamarink

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★½

  • Return to Dust

    ★★★½

  • The Passengers of the Night

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • In Vivo

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • The Ties

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Pinocchio

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½