Charlsgam has logged 22 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
29
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Run

Run

2020
×
★★
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry