• Malignant

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Get Out

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Handmaiden

  • The Witch

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★

  • Martyrs

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★½