Sort by

CharS has logged 31 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sidney

Sidney

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
On the Come Up

On the Come Up

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Janes

The Janes

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Till

Till

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry