Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Asakusa Kid

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • A Family

    ★★★½

  • It's a Summer Film!

    ★★★★½

  • Under the Open Sky

    ★★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★★

  • Outrage Coda

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • V.I.P.

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Beyond Outrage

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • 13 Assassins

    ★★★★

  • Outrage

    ★★★★½

  • Crows Zero II

    ★★★★

  • Crows Zero

    ★★★★

  • Yakuza: Like a Dragon

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • 2046

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Zatoichi

    ★★★½

  • Infernal Affairs

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★½

  • Pulse

    ★★★

  • Battle Royale

    ★★★★½

  • The City of Lost Souls

    ★★★

  • Brother

    ★★★★½

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Kikujiro

    ★★★★

  • License to Live

    ★★★★

  • The Bird People in China

    ★★★★★

  • Cure

    ★★★★★

  • Fireworks

    ★★★★★

  • Happy Together

    ★★★★

  • Kids Return

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Tokyo Fist

    ★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★

  • Sonatine

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Violent Cop

    ★★★★

  • My Heart Is That Eternal Rose

    ★★★★

  • Top Gun

    ★★★

  • Mishima: A Life in Four Chapters

    ★★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★½

  • Merry Christmas, Mr. Lawrence

    ★★★★½

  • Blade Runner

    ★★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★½

  • Star Wars

    ★★★★

  • The Yakuza

    ★★★★

  • Samaritan Zatoichi

    ★★★½

  • Zatoichi and the Fugitives

    ★★★★½

  • Zatoichi Challenged

    ★★★★

  • Zatoichi the Outlaw

    ★★★★½

  • Zatoichi's Cane Sword

    ★★★★

  • Zatoichi's Pilgrimage

    ★★★

  • Zatoichi's Vengeance

    ★★★★

  • Zatoichi and the Chess Expert

    ★★★½

  • Zatoichi and the Doomed Man

    ★★★

  • Zatoichi's Revenge

    ★★★★½