Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry