Sort by
  • Mayflies

    ★★★★★

  • Spirited

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Essex Serpent

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Help

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • The North Water

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★½

  • A Perfect Planet

    ★★★★