Sort by

Charlie has logged 23 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Clifford

Clifford

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
*batteries not included

*batteries not included

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Shane

Shane

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry