• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Under The Grapefruit Tree: The CC Sabathia Story

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Long Gone Summer

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Capone

    ★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½