Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Rent

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch