Sort by

charleydavies52 has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Girltrash: All Night Long

Girltrash: All Night Long

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grudge

The Grudge

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fishbowl

Fishbowl

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry