• Almost Famous

    Almost Famous

    ★★★★½

    just as good and just as messed up as i remember

  • Theater Camp

    Theater Camp

    ★★★

    I felt the same way watching this movie as i did at actual theatre camp

  • A Haunting in Venice

    A Haunting in Venice

    ★★★★

    I too love putting on puppet shows about my daughters death

  • Barbie

    Barbie

    ★★★★

    can’t get kenough

  • Asteroid City

    Asteroid City

    ★★★★★

    another step closer to a wes anderson play

  • The Little Mermaid

    The Little Mermaid

    ½

    if i would give this a grade i would give it under a sea

  • Beau Is Afraid

    Beau Is Afraid

    ★★★½

    i will never watch this again

  • Glass Onion

    Glass Onion

    ★★★★★

    I wanna do the onion monologue for my thesis

  • Her

    Her

    ★★★★★

    damn

  • Emily the Criminal

    Emily the Criminal

    ★★★½

    Slightly cut gems

  • Bullet Train

    Bullet Train

    i don’t like farce

  • Vengeance

    Vengeance

    ★★½

    i liked rango more