Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Edit this entry  
30
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Read the review Edit this entry