Sort by
  • The Little Mermaid

    ½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • Vengeance

    ★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★½

  • Nobody

    ★★

  • WandaVision

  • Burrow

    ★★★★½

  • What Lies Below

    ★½

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Normal People

  • Extraction

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Kajillionaire

  • Zola

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★½