Sort by

Charisse 👸🏻 has logged 65 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Summer Storm

Summer Storm

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Road Within

The Road Within

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
About Cherry

About Cherry

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Wildling

Wildling

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blanche Fury

Blanche Fury

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lodger

The Lodger

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Undying Monster

The Undying Monster

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunchback

The Hunchback

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Such Thing

No Such Thing

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dove's Lost Necklace

The Dove's Lost Necklace

1991
×
★★★
Edit this entry  
19
Instinct

Instinct

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Laila Majnu

Laila Majnu

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Highway

Highway

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Crush

The Crush

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fulfillment of Mary Gray

The Fulfillment of Mary Gray

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tess

Tess

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tenant of Wildfell Hall

The Tenant of Wildfell Hall

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry