• Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Dancing on Glass

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • 11M

  • Alcarràs

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Through My Window

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Patrick

    ½

  • Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Making Malinche: A Documentary by Nacho Cano

    ★★★★★

  • Mediterraneo: The Law of the Sea

    ★★★★

  • Sounds Like Love

    ½

  • Outlaws

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★★★

  • Maixabel

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Libertad

    ★★★

  • Respect

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • More the Merrier

    ★★½

  • The Cover

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Girlfriends

    ★★

  • Ama

    ★★★

  • Lucas

    ★★½

  • The Bedspread

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Inefable

    ★★★½

  • The Belly of the Sea

    ★★½

  • Heroes: Silence and Rock & Roll

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Mighty Flash

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Votamos

    ★★★

  • Mindanao

    ★★★★

  • Tótem Loba

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Historias lamentables

    ★★★

  • Into Thin Air

    ★★★

  • El verano que vivimos

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Riot Police

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Cross the Line

    ★★★½

  • Breaches

    ★★★

  • Ane Is Missing

    ★★★

  • The People Upstairs

    ★★½

  • Coven

    ★★★★

  • One for All

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Art of Return

    ★★★