Sort by

screenqueen97 has logged 22 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lieutenant Jangles

Lieutenant Jangles

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry