Sort by
  • They Called Him Mostly Harmless

    ★★½

  • No Way Up

  • American Nightmare

    ★★★★

  • Bitconned

    ★★★★

  • Hell Camp: Teen Nightmare

    ★½

  • A Creature Was Stirring

    ★★

  • Silent Night

    ★½

  • How to Become a Mob Boss

  • A Murder at the End of the World

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Lost Women of Highway 20

    ★★★½

  • Thanksgiving

    ★★★

  • Monster Grizzly

    ½

  • Leave the World Behind

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • Life on Our Planet

    ★★★

  • The Devil on Trial

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • Monster Inside: America's Most Extreme Haunted House

    ★★★

  • Dark Harvest

    ★★½

  • It's a Wonderful Knife

    ★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★

  • The Ringleader: The Case of the Bling Ring

    ★★★½

  • No Accident

    ★★★½

  • Totally Killer

    ★★★

  • Saw X

    ★★★½

  • There's Something in the Barn

    ★★★

  • Pet Sematary: Bloodlines

    ★★½

  • V/H/S/85

    ★½

  • No One Will Save You

    ★★★

  • Society of the Snow

    ★★★

  • Finestkind

    ★★

  • The Unbinding

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Royal Hotel

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★½

  • The Mission

  • The Good Mother

    ★★½

  • The Fall of the House of Murdaugh

    ★★★

  • Slotherhouse

    ★★½

  • Killer Book Club

    ★★½

  • Retribution

    ★½

  • Blind Waters

    ★½

  • Painkiller

    ★★

  • River Wild

    ★★½

  • The Sacrifice Game

    ★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Missing: The Lucie Blackman Case

  • Fear the Night

    ★★½

  • Sharksploitation

    ★★★½

  • Cobweb

    ★★★

  • The Flood

    ★★

  • Bird Box Barcelona

    ★★½

  • Full Circle

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Sound of Freedom

    ★½

  • After the Bite

    ★★★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★½

  • The Lesson

    ★★½

  • Take Care of Maya

    ★★

  • Meg 2: The Trench

    ★★½

  • The Cape

    ★★★½

  • Poisoned: The Dirty Truth About Your Food

    ★½

  • Fire Island

    ★½

  • The Curious Case of Natalia Grace

    ★½

  • Kandahar

    ★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★

  • Depp V Heard

    ★★½

  • The Mother

    ★★

  • The Black Demon

    ★½