Sort by

chance. has logged 25 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry