Cham has logged 87 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Witchery

Witchery

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Surf II: The End of the Trilogy

Surf II: The End of the Trilogy

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Faults

Faults

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bruce Lee Fights Back from the Grave

Bruce Lee Fights Back from the Grave

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scalps

Scalps

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bloodlust: Subspecies III

Bloodlust: Subspecies III

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Cult

Blood Cult

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Hell Night

Happy Hell Night

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Clones of Bruce Lee

The Clones of Bruce Lee

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ripper

The Ripper

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Other Hell

The Other Hell

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fatal Exam

Fatal Exam

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tobacco Roody

Tobacco Roody

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Pig Keeper's Daughter

The Pig Keeper's Daughter

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midnite Plowboy

Midnite Plowboy

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sassy Sue

Sassy Sue

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beast from the Beginning of Time

The Beast from the Beginning of Time

1965
×
½
Read the review Edit this entry  
15
American Scumbags

American Scumbags

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fear

The Fear

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shark Zone

Shark Zone

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Awakening of the Beast

Awakening of the Beast

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry