Sort by

Cham has logged 122 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tiny Toons Night Ghoulery

Tiny Toons Night Ghoulery

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gravedancers

The Gravedancers

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cadillac Man

Cadillac Man

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Do You Say to a Naked Lady

What Do You Say to a Naked Lady

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Rubber

Rubber

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toys

Toys

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Popeye

Popeye

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Portal to Hell!!!

Portal to Hell!!!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paradise Lost 2: Revelations

Paradise Lost 2: Revelations

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Xtro 3: Watch the Skies

Xtro 3: Watch the Skies

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Born of Fire

Born of Fire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jetsons: The Movie

Jetsons: The Movie

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babe

Babe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The New Guy

The New Guy

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Black Rock

Black Rock

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slave to the Grind

Slave to the Grind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Violation of Trust

Violation of Trust

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mad Foxes

Mad Foxes

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sometimes They Come Back... for More

Sometimes They Come Back... for More

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lung

Lung

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightwish

Nightwish

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry