Sort by

Cham has logged 105 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Son of Dr. Jekyll

The Son of Dr. Jekyll

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Deathrow Gameshow

Deathrow Gameshow

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
My Mom's a Werewolf

My Mom's a Werewolf

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Which Way Is Up?

Which Way Is Up?

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Stop Holocaust

Death Stop Holocaust

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nail Gun Massacre

The Nail Gun Massacre

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scorpion Thunderbolt

Scorpion Thunderbolt

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flowers

Flowers

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Expose of the Nudist Racket

The Expose of the Nudist Racket

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Assassination of Richard Nixon

The Assassination of Richard Nixon

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
George Carlin: Life Is Worth Losing

George Carlin: Life Is Worth Losing

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gore Whore

Gore Whore

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oasis of the Zombies

Oasis of the Zombies

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Airheads

Airheads

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shock 'Em Dead

Shock 'Em Dead

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
George Carlin: You Are All Diseased

George Carlin: You Are All Diseased

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
George Carlin: Back in Town

George Carlin: Back in Town

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
George Carlin: Complaints & Grievances

George Carlin: Complaints & Grievances

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Return of Doctor X

The Return of Doctor X

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fubar II

Fubar II

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Incident

The Incident

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Barbarians

The Barbarians

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Demon Cop

Demon Cop

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry