Cham has logged 75 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yokai Monsters: Spook Warfare

Yokai Monsters: Spook Warfare

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas at Pee-wee's Playhouse

Christmas at Pee-wee's Playhouse

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prancer

Prancer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Santa and the Ice Cream Bunny

Santa and the Ice Cream Bunny

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Junky's Christmas

The Junky's Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trancers

Trancers

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Creature Walks Among Us

The Creature Walks Among Us

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Revenge of the Creature

Revenge of the Creature

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Street Fighter

Lady Street Fighter

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Sleep

Dead Sleep

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Was a Teenage Serial Killer

I Was a Teenage Serial Killer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rodan

Rodan

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Monster and the Girl

The Monster and the Girl

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The First Christmas: The Story of the First Christmas Snow

The First Christmas: The Story of the First Christmas Snow

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Leprechauns' Christmas Gold

The Leprechauns' Christmas Gold

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Kongo

Kongo

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry