Cham has logged 94 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bloodthirsty Butchers

Bloodthirsty Butchers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dr. Cyclops

Dr. Cyclops

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Decampitated

Decampitated

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dire Wolf

Dire Wolf

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Croc

Croc

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Year One

Year One

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Year 2889

In the Year 2889

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Burning Hell

The Burning Hell

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frownland

Frownland

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apartment Zero

Apartment Zero

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer Camp Nightmare

Summer Camp Nightmare

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Linnea Quigley's Horror Workout

Linnea Quigley's Horror Workout

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Demons

Demons

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry