Sort by

felicia has logged 23 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry