Sort by
  • Nosferatu

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Daisy Jones & the Six

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Sanctuary

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • The Sea Beast

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½