• Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Plan B

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Long Toast

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Kiss the Ground

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Lovebirds

  • Rhubarb

  • A Parks and Recreation Special

  • Middleditch & Schwartz

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Black Bear

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Free Solo

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Who Is America?

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom