• Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • WandaVision

    ★★★★

  • Safety

  • Audrey

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Scoob!

  • Becoming

  • Hollywood

    ★★

  • The Clark Sisters: First Ladies of Gospel

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The future

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Clinton Affair

  • Creed II

  • The Land of Steady Habits

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Bobby Kennedy for President

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★

  • Black Panther

  • Black Mirror: Arkangel

  • Star Wars: The Last Jedi

  • A Christmas Prince

  • Spider-Man: Homecoming

  • Jackie: A Tale of Two Sisters

  • In a Heartbeat

  • Cars 3

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

  • Everything, Everything

  • Wonder Woman

  • The Kennedys: After Camelot

  • Hidden Figures

  • Allied

  • Moana

  • Black Mirror: Nosedive

  • 13th

  • Jackie

  • I Am JFK Jr.

  • Ghostbusters

  • Finding Dory

  • All We Had

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Zootopia

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Daddy's Home

  • Creed