Sort by

chadmiculek has logged 17 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The New Kids

The New Kids

1985
×
Read the review Edit this entry  
23
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Meru

Meru

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
if....

if....

1968
×
★★★½
Edit this entry  
07
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry