Sort by

🔥Chad🔥 has logged 42 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Humans

The Humans

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brothers

Brothers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Town

On the Town

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Seance

Seance

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry