Sort by

ch1oe has logged 17 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Allure

Allure

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry