Cam has logged 550 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
28
Capolavoro

Capolavoro

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
South Park: Imaginationland

South Park: Imaginationland

2007
×
★★
Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adrienne

Adrienne

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Daniel Tosh: Happy Thoughts

Daniel Tosh: Happy Thoughts

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Daniel Tosh: People Pleaser

Daniel Tosh: People Pleaser

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
David Cross: Making America Great Again

David Cross: Making America Great Again

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Love Story

A Love Story

2018
×
Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
Drew Lynch: Concussed

Drew Lynch: Concussed

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Scorned

The Scorned

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
Elle Fanning Relives Her Dreams

Elle Fanning Relives Her Dreams

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Edit this entry