Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parker

Parker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Bill

Wild Bill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mute

Mute

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The 355

The 355

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates

Pirates

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blitz

Blitz

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry