• Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Obi-Wan Kenobi

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Twins

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Windfall

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

    ★★★★

  • a little film about love

    ★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Tall Girl 2

    ½

  • Marry Me

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★

  • Drowning in Potential

    ★★★½

  • Last of the Grads

    ½

  • On the Other Foot

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Sing 2

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Mikey

    ★★★★★

  • Megalodon Rising

    ½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • The Protégé

    ★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • PAW Patrol: The Movie

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

  • The Vandal

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Fear Street: 1994

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Queen Bees

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★★