Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
To Kill a Tiger

To Kill a Tiger

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Teachers’ Lounge

The Teachers’ Lounge

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Me

Love Me

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Handling the Undead

Handling the Undead

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Exhibiting Forgiveness

Exhibiting Forgiveness

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Death

Little Death

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thelma

Thelma

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sebastian

Sebastian

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cat Creeps

The Cat Creeps

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boys in the Boat

The Boys in the Boat

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monster

Monster

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eileen

Eileen

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wish

Wish

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mission

The Mission

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Curfew

Curfew

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Foe

Foe

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry