Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • The Endless Night

  • M3GAN

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★

  • The Good Nurse

    ★★

  • My Policeman

    ★½

  • The Menu

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Fall

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Close

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★

  • To Leslie

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Malignant

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

  • Black Widow

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Firebird

    ★★½

  • Mass

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★½

  • The Prom

    ★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Normal People

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Days

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★