Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
06
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
30
9/11

9/11

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
There's No Business Like Show Business

There's No Business Like Show Business

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
29
River of No Return

River of No Return

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
28
River of No Return

River of No Return

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bus Stop

Bus Stop

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Edit this entry  
02
There's No Business Like Show Business

There's No Business Like Show Business

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
We're Not Married!

We're Not Married!

1952
×
★★
Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Bus Stop

Bus Stop

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
02
There's No Business Like Show Business

There's No Business Like Show Business

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ladies of the Chorus

Ladies of the Chorus

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Niagara

Niagara

1953
×
★★★★
Edit this entry  
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
07
There's No Business Like Show Business

There's No Business Like Show Business

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Prince and the Showgirl

The Prince and the Showgirl

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
07
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★★
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry