Sort by

CeeVee has logged 130 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
Edit this entry  
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
05
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
22
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
Edit this entry  
20
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
Edit this entry  
31
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read prior review Edit this entry  
25
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry