Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
Edit this entry  
02
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
Edit this entry  
24
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
Edit this entry  
23
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read prior review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Lost City

The Lost City

2022
×
Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
WALL·E

WALL·E

2008
×
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

2022
×
Edit this entry  
15
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
Edit this entry  
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry