Sort by

nadxiée-lii has logged 21 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Space Jam

Space Jam

1996
×
Read the review Edit this entry  
26
It's Okay to Not Be Okay

It's Okay to Not Be Okay

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Promised Neverland

The Promised Neverland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cars 2

Cars 2

2011
×
Edit this entry  
01
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry