Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Christmas with You

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Blade of the 47 Ronin

    ★½

  • The School for Good and Evil

    ★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • The Man from Toronto

    ★★

  • The Drop

    ★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Ice Merchants

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Incantation

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Tall Girl 2

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Night Teeth

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Kate

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½